Literaci, MAJK i BABA czyli OLSZTYN CZYTA po raz kolejny

15 listopada 2013

trampki, bodziaki i wiatr … czyli HANGLOOSE & EXTREMAMA wietrzenie szaf po raz pierwszy

15 listopada 2013

Jaram się, że się udało! czyli AKTYWNA MAMA

15 listopada 2013

Marzenia się spełniają. Warto mieć swój cel i do niego cierpliwie, konsekwentnie dążyć. No i wreszcie „wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić? – a potem zacznij to robić” <Laska, „Chłopaki nie płaczą”>. Ja lubię być z moim dzieckiem i uprawiać sport. Staram się więc łączyć te dwie sprawy. Mam na koncie mały sukces.


Nie ma co wnikać kto komu powiedział coś pierwszy. Rozmawiałam z Hangloose, oni z Body Perfect, Body Perfect ze mną… No i są zajęcia. AKTYWNA MAMA to zajęcia dla mam RAZEM z dziećmi do lat 3-ech. Szkoła pleców, Pilates, Zumba, stretching… – każde zajęcia różnią się proponowanymi przez instruktora ćwiczeniami. Łączy je jedna, fundamentalna sprawa – nikt tu nie narzeka, że dziecko zapłacze, krzyknie, marudzi, że mama przerwie ćwiczenia, żeby nakarmić maluszka albo zmienić mu pieluchę. O to chodzi – to czas dla mam, które choć nie mają tu wolnego od „mamowatości”, z całą pewnością mogą nieco odetchnąć. Sala do ćwiczeń jest bezpieczna, a dzieciaki jakoś same znajdują sobie zajęcie jeżeli nie ćwiczą z mamą. To właśnie mnie zaskoczyło – starsze nie przeszkadzają młodszym, ale wędrują sobie po sali szukając rozrywki. 
Dni Otwarte w Body Perfect w Olsztynie zorganizowaliśmy po to, żeby sprawdzić zapotrzebowanie. To nie był happening czy festyn rodzinny, a raczej ankieta pt. „Czego Wam trzeba?”. Przyszło Was dużo, cieszyłyście się, mówiłyście „NARESZCIE!”. Na pierwszych, darmowych zajęciach był tłok, co z pewnością przeraziło nieco instruktorów, mnie trochę też. Zastanawialiśmy się ile grup stworzyć i jak Was podzielić. Niepotrzebnie. Na zajęcia, koniec końców, chodzą 4 mamy. Jedna ma się dopisać w grudniu. Dziewczyny – to dla Was! Nie siedźcie w domu! Ruszcie się, pokażcie Waszemu dziecku jakie jesteście fajne! Ba! Najfajniejsze! To my – rodzice kształtujemy dziecięce wzorce i pasje. Im więcej możliwości im damy na początku, tym bardziej świadomie będą dokonywały wyborów później. No i jeszcze jedno – nie dziwcie się, że „w Olsztynie nic się nie dzieje”, skoro jak już się dzieje, to większość wykazuje „słomiany zapał”. Po co mają nam, mamom, robić udogodnienia w centrach handlowych czy innych publicznych miejscach, skoro na nas się nie da zarobić?! I raz nam się chce, a za chwilę jednak nie… Wiecie co mam na myśli? Dni Otwarte pokazały, że zapotrzebowanie jest, praktyka pokazuje, że to ściema. I wiecie co? Mnie też się czasem nie chce. Naprawdę. Wtedy patrzę na Zac’a, w jego bystre oczka i wiem, że chcę mu pomóc w poznawaniu świata, nie chcę, żeby miał leniwą matkę, nie chcę, żeby mu się kiedyś „nie chciało”. Dlatego zwykle zbieram się w sobie, a potem jest już tylko radość:D

http://jaskowska-bloguje.blogspot.com/

http://achondroplazjak.blogspot.com/

Hubisiowo
Hubisiowo

Jeśli uważacie, że Wasze dziecko sobie nie poradzi, bo nie jest przyzwyczajone …, dajcie mu szansę. Po 3-cich zajęciach samo będzie się ich dopraszać. Początki bywają trudne, ale gdybyśmy chciały mieć łatwe życie, nie miałybyśmy dzieci 😛

Jeśli martwicie się, że zajęcia Wam przepadną, bo z dziećmi to różnie bywa, przestańcie. Karnet ważny jest przez 45 dni! Jest też tańszy! 
To początek naszej olsztyńskiej inicjatywy promamowej. Moim marzeniem jest KS MAMA – piszę to otwarcie i nikt ma mi pomysłu nie podkradać, bo to nieładnie 😛 Wierzę, że za jakiś czas zaproszę Was na kawkę do Klubu Sportowego specjalnie dla MAM! 
Tymczasem – widzimy się na zajęciach! Jeśli macie pytania lub dylematy – piszcie! extremama@gmail.com 
Let’s get the party started! 🙂
Howgh!

W TEJ ZAKŁADCE info na bieżąco. 

4 comments

  1. I właśnie w takich chwilach, żałuję cholernie, że nie mieszkam bliżej. Mimo, że kocham swoje miasto, co raz bardziej zaczynam kochać Olsztyn… Jesteś najlepsza!

Leave a comment