Zac „u siebie” czyli siatkówka na mistrzowskim poziomie

3 października 2013

misja COOL MAMA COMPLETE czyli Hangloose & Extremama party część II

3 października 2013

WEB BIZNES czyli czytanie o Internecie

3 października 2013

„Nie mam pieniędzy”, „brakuje mi kasy”, „mam pomysł na super interes, ale nie wiem od czego zacząć”… Niedobrze, gdy kryzys lub trudne polskie biznesowe realia stają na drodze do spełniania marzeń. Dużym polem do popisu jest dziś Internet. Kiedyś był obcym, osobnym, wirtualnym światem, dziś zazębia się z rzeczywistością. 

Mówi się, że właśnie Internet, komputery powodują, że za mało czytamy. Sporo w tym prawdy, ale jestna to sposób – czytajmy o Internecie, czytajmy o tym, jak wirtualnie żyć w harmonii! 
Ostatnio wpadło mi w ręce kilka publikacji na ten temat i przyznaję – nie wszystkie od razu przypadły mi do gustu. Biorąc jednak pod uwagę prawdę „o gustach się nie dyskutuje”, a także fakt, że potrzeby przedsiębiorców, blogerów czy innych internetowych bywalców są bardzo różne – każda z nich ma w sobie to COŚ. Nawet okładki różnie do nas „krzyczą”, ale krzyczą! 🙂 Nigdy nie myślałam, że książki o pracy … mogą być tak wciągające. Poza tym, te pozycje odczarowują trochę pojęcie szefa, pracownika, firmy. Nie kojarzą się one już tylko z biurkiem i stosem papierów. Brawo! 

Niskobudżetowy STARTUP Zyskowny Biznes i życie bez frustracji – Chris Guillebeau
Wow! Miałam tylko zajrzeć do tej książki, tymczasem trudno mi się z nią rozstać! Osobiste podejście, prawdziwe historie i ten wyluzowany, przystępny język! Chris pisze do mnie i do Ciebie i chce, żebyśmy osiągnęli sukces! Mówi skąd wziąć pieniądze wtedy, kiedy wydaje Ci się, że nie masz ani grosza. Biznes i własna firma są tu wolnością, odrodzeniem i dobrą zabawą, przy czym naprawdę jest to zabawa dla każdego, kto jej pragnie. Nie chcę się od tej książki odrywać, chcę zakładać biznes i czerpać z niego radość.

Nowa Koncepcja bogactwa MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ – Bruce Piasecki
Hołd dla Benjamina Franklina, doradztwo i filozofia w jednym, spojrzenie poparte doświadczeniem. Z jednej strony nie jest to konkretny podręcznik czy samouczek biznesowy. Z drugiej, prowadząc firmę, mając na celu sukces w biznesie, tudzież po prostu na rynku pracy, aż głupio tej pozycji nie zaliczyć do przeczytanych. Podróż autora obrazuje drogę każdego, kto zarabia i zastanawia się nad swoim losem. Oczywiste, że chcemy zarabiać więcej…, i więcej, i więcej. Czy słusznie? A może jest taki moment, kiedy warto się zatrzymać? Choć na chwilę. Właśnie wtedy „mniej znaczy więcej”.

Click Millionaires czyli internetowi milionerzy – Scott Fox
Czytając tę książkę, mam wrażenie, że autor jest w stanie wyciągnąć z marazmu najbardziej zdołowanego bankruta albo bezrobotnego. Ba! Wydaje mi się nawet, że jeśli ktoś wyłączy myślenie, a będzie beztrosko podążał ścieżką opisaną w tej książce, też mu się uda! Co? Osiągnąć sukces w Internecie – założyć dochodowy sklep, pisać dobrego, zarabiającego na siebie bloga (tym bardziej uważnie czytam:D), tudzież robić inne, czasem zaskakujące rzeczy za pomocą Internetu i zarabiać na tym pieniądze. Albo na przykład radio internetowe! Kto by nie chciał takiego mieć? Proszę bardzo. W tej książce instrukcja – jak to osiągnąć. Wszystko opisane tak, że nie ma się wątpliwości. Autor wyjaśnia tu także sporo często używanych, anglojęzycznych zwrotów i słów.

Odnieś sukces w sieci – praktyczny przewodnik po e-marketingu dla małych i średnich firm – Krzysztof Morawski 
O własnym interesie w sieci myślę już od dawna. Najpierw wydawało mi się, że to bardzo proste. O ironio! Jakże się myliłam. To nie problem założyć stronkę, pisać blog, czy wystawić się na FB.

Dopiero teraz zaczynam rozumieć na czym to polega. Pomogła mi w tym książka Krzysztofa Morawskiego ” Odnieś sukces w sieci” 
Prowadzi mnie krok po kroku, mam nadzieję, że do sukcesu.
Wiele się dowiedziałam o zakładaniu stron, na co zwracać uwagę, jak traktować potencjalnych klientów.Co prawda wiele zagadnień jest jeszcze dla mnie za trudnych ale ziarenko zasiane. Praktyczny przewodnik po internetowym biznesie.
Na pewno przydatna tym , którzy chcą traktować poważnie internetowy biznes.
Ewa, blogerka, artystka hand made

Podręcznik STARTUPU. Budowa wielkiej firmy krok po kroku. – Steve Blank, Bob Dorf 
Tej publikacji na początku się przestraszyliśmy w redakcji. „Cegła” – takie określenie pasuje do niej idealnie. to nie jest jakaś tam książeczka o biznesie. To prawdziwy podręcznik i nie należy go czytać „na raz”, ale zapoznać się z jego ofertą, a potem wracać do poszczególnych rozdziałów.
Mając w rękach tak pięknie wydany, fachowy podręcznik aż się chce założyć firmę i podążać za wskazówkami z książki.

Kilka z wymienionych wyżej książek zostanie uwolnionych już wkrótce. W ramach naszej akcji BOOKCROSSINGu wręczymy Wam te pozycje, bo wierzymy, że zrobicie z nich dobry użytek. Jesteście którąś zainteresowani? Możecie liczyć na BOOKCROSSING podczas BabaFest 2013 oraz I-go Festiwalu Do Czytania. (szczegóły już wkrótce)

4 comments

  1. Hej Lidzia 😀 ja to chętnie bym przygarneła książeczkę 🙂
    co by pomogło mi… świerzakowi… rozwinąć i może poprawić status Kolorowanki 🙂

    Może dzięki temu uda mi się zamienić moje skromne marzenie w sposób na życie 😀

  2. Hej Lidka, mam kilka podobnych książek i chętnie się zamienię, zgodnie z ideą Bookcrossingu:) No i marzę o "Cegle":) Szukałam tej książki! Do zobaczenia na BabaFest!

Leave a comment