Kapitan, deszcz i książki czyli XX Otwarte Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w żeglarstwie

10 września 2013

Mamusie, dzidziusie, kawusie czyli MUM bloga

10 września 2013

Książkofilia 4 ma bejbi

10 września 2013

Powszechnie wiadomo, że jak się coś czuje i rozumie, to dużo przyjemniej, a nawet bezboleśnie się to coś robi, wykonuje, nawet jeśli się musi. Takie oto proszę enigmatyczne jest dziś słowo wstępu:)

Skoro jestem książkofilem, skoro obłędnie kocham swoje dziecko i chcę inwestować w jego rozwój, to logiczne, że dobre i mądre książki dla dzieci, tudzież o dzieciach, będą dla mnie, nie tyle obiektem „obróbki” telewizyjnej, co obcowanie z nimi, będzie czystą przyjemnością. Do tego wciąż będę miała niedosyt. I tak właśnie jest.


„Książka pod żaglami” sprowokowała mnie do aktywności (tak jakbym wcześniej leżała do góry brzuchem! :P)  i choćby dlatego uważam ten program za wieeelki sukces. Mam świadomość, że to mały procent wpływu tej produkcji na potencjalnych „czytaczy”, „oglądaczy”, bohaterów, gości … , ale wierzę, że skoro nasz twór dał do myślenia mnie, tym bardziej zostanie zapamiętany przez nasz TARGET:) Tu przychodzi mi do głowy coś oczywistego – jaką potężną moc ma zwykła, ludzka interakcja… My dla Państwa, Państwo nam, my znowu, Państwo z nawiązką – cuuudnie! Dlatego uważam, że nie ma już skutecznego, oglądanego, lubianego programu w tv bez fanpejdża na FB, bez spotkań z widzami, bez tej ludzkiej strony twórców, których można „dotknąć” i zobaczyć bez „mejkapu”.

Tym bardziej jestem z siebie dumna, że udało mi się połączyć kilka najważniejszych dla mnie aktualnie zawodowo i prywatnie spraw – bycie mamą, program tv, bloga, video bloga, sport, przyjaciół! no WHAW!

Organizując imprezy z Hangloose, uprawiam sport i jestem razem z Z, bez niego nie byłoby Lidii-vlogerki, ani blogerki, gdyby nie blogi, nie mogłabym dzielić się z Wami swoim entuzjazmem tak otwarcie, no i nie miałabym okazji wręczać Wam książek od wydawnictw, które niezwykle chętnie z Extremamą i TVP współpracują.

Ukłon w stronę Mamanii, Wydawnictwa Dwie Siostry, debiutującej autorki Livrii, Bezdroży, Helionu i to jeszcze nie wszystko 🙂 W tym poście natomiast szczególnie nisko kłaniam się tym, którzy wydają mądre książki o dzieciach i dla dzieci, takie, o których marzę odkąd zostałam mamą, takie, których nie przeczytałam, bo o nich nie wiedziałam i żałuję, takie, które utwierdzają mnie w mojej „mamowatości extremalnej” i takie, które sprawiają, że dzieciństwo mojego szkraba jest jeszcze bardziej kolorowe. Część z nich już uwolniliśmy i relacja ukaże się w programie „Książka pod żaglami”, inne pokażemy na fb i na blogu, niektóre będzie można wygrać, a inne własnie czytam i rozkminiam (razem z pilnym Zachariaszem). Ważne, że mamy się czym dzielić i propagować mądre czytelnictwo. Ot co 🙂

To pierwszy z serii postów o książkach, które przy okazji realizacji programu „Książka pod żaglami” wpadają mi w ręce. Śledźcie więc uważnie nasze poczynania, bo zwyczajnie warto.

A tu kilka linków do pozycji, które zdecydowanie COŚ w sobie mają – na razie dział: DZIECI I RODZICE 🙂
http://www.mamania.pl/ksiazki/najszczesliwsze-niemowle-w-okolicy,31
http://www.mamania.pl/ksiazki/najszczesliwsze-dziecko-w-okolicy,38
http://www.mamania.pl/ksiazki/ksiega-rodzicielstwa-bliskosci,40

http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-mapy.html
http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-mapownik.html
http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-z_dzialki_z_lasu_i_takie_tam.html
http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-nie_kazdy_umial_sie_przewrocic.html

2 comments

  1. Rodzicielstwo Bliskości – meeega! choć nie można extremalnie się wkręcić – umiar jest wskazany we wszystkim 🙂 a Robimisie – bardzo ładne i dobrze wydane:) nie pożre tego potworek tak od razu, a obrazeczki kolorowe 🙂

Leave a comment