Instynkt macierzyński to ściema.

17 listopada 2017

Prezentowy Poradnik Zachariasza

17 listopada 2017

Co zrobić, żeby dziecko nie chorowało? Poukładać sobie w głowie.

17 listopada 2017

Naprawdę. Wiecie, że przyczyny chorób są w mózgu? To znaczy w … emocjach, przeżyciach, zdarzeniach z przeszłości. Czasem tej, która zdarzyła się przed chwilą, a kiedy indziej tej nieco bardziej odległej. To nie żaden psychodeliczny szamanizm, ale czysta biologia… TOTALNA BIOLOGIA.

Chcę Wam opowiedzieć o tym, jak poczułam się bezpieczna we własnym ciele. O tym jak zdałam sobie sprawę z tego, że odpowiadam nie tylko za swoje czyny, za pracę i zdarzenia, ale także za swój stan zdrowia. Nooo, może nie tak całkowicie sama, ale o tym za chwilę. Chcę Wam opowiedzieć o tym, że choć sama mam mnóstwo nierozwiązanych spraw na głowie, a za sobą sporo trudnych zdarzeń, wiem, że poradzę sobie z nimi. Uporam się z przeżyciami i uczuciami nie tylko po to, żeby móc frywolnie biegać po plaży i beztrosko „odpiąć się” na desce. Uporam się z nimi po to, żeby moje dziecko było zdrowe. Tak, dobrze widzicie, co piszę. Stan mojej psychiki ma ogromny wpływ na zdrowie i kondycję mojego syna. Właśnie o tym chcę Wam opowiedzieć.

Trochę nie wiem od czego zacząć, więc niech będzie, że od początku. 9 miesięcy przed narodzinami Zachariasza byłam u Szamana. Szaman Joonas ucisnął mój kręgosłup, okolice karku i 9 m-cy później urodziłam zdrowe dziecko. Sama też przez całą ciążę byłam zdrowa. Wcześniej wyniki badań były złe i jakoś nie mogłam zostać mamą. Tułałam się od lekarza do lekarza i nikt nie mówił dlaczego jest źle. Nikt nie wiedział? Albo nie chciał wiedzieć. To temat na inny wywód – o tym, że medycyna naturalna się po prostu nie opłaca gospodarce… 😉 Tak, czy inaczej… Okazało się, że miałam jakiś ucisk na kręgosłup, jakiś nerw czy coś … No i to czasem bolało i blokowało drogę do … macierzyństwa. Naprawdę. Połączenia nerwowe i kondycja kręgosłupa mają znaczenie. Wiecie to prawda? Jeszcze w ciąży, gdy płód uciskał na moczowód i powodowało to duży ból, zamiast pozwolić na cewnikowanie i antybiotyki, piłam zdrową wodę (Jana albo Józef) i jadłam żurawinę. Sytuacja się poprawiła i ból minął. Między innymi te dwie sytuacje sprawiły, że zrobiłam się bardziej czujna i w przypadku dbania o zdrowie mojego dziecka postanowiłam nie nadużywać tradycyjnej medycyny.

Karmiłam Zachariasza piersią, otaczałam go troską, dawałam mu bliskość. Gdy miał katar stosowałam naturalne specyfiki, a nawet własne mleko, które jest genialnym serum na wiele dolegliwości. Zac nie jest chorowity, ale był taki czas, kiedy zdarzyło się kilka poważniejszych infekcji z rzędu. Padałam ze zmęczenia. Jeszcze zdiagnozowano mu Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów, choć nic go nie boli i na nic nie narzeka. Obraz schorowanego smyka zaczął mnie dołować. Miarka przebrała się, gdy Zac na zapalenie ucha, które miało bardzo łagodny, bezgorączkowy przebieg i Zac czuł się dobrze, dostał antybiotyk. Najpierw był Zinnat – nie było opcji, żeby mu go podać. Miał odruch wymiotny. Mogłam się z nim siłować …, ALE … czułam, że coś jest nie tak, że to nie jest jego fanaberia. On po prostu nie mógł przyjąć tego leku. Wciąż czuł się dobrze. Nie było gorzej. Drugi antybiotyk – Augumentin, który RAZ wcześniej brał przy wspomnianej infekcji (zapalenie płuc). Tym razem jednak COŚ NIE GRAŁO. Tłumaczyłam to traumą związaną z poprzednim lekiem, ale … hmmm, moja intuicja zaprowadziła mnie ponownie do lekarza. „Pani Doktor, coś jest nie tak, jego boli brzuch …, źle się czuje …” … Pani Doktor zaleciła więcej probiotyku. Miałam więc ZATKAĆ dziecko, któremu w środku ewidentnie coś przeszkadzało… Odstawiłam antybiotyk w siódmej dobie podawania. W ósmej pojawiła się jedna krostka na twarzy Zachariasza. W dziewiątej był cały w plamach. W dziesiątej nie chodził, bo miał sine i spuchnięte stawy. Gorączkował. Wezwana do domu inna Pani Doktor stwierdziła alergię na lek i zaleciła środki antyhistaminowe. Przeszło. Nie od razu. Jego ciało przez cały tydzień wyglądało jak poparzone. Ledwo się ruszał. Rzekome zapalenie ucha oczywiście minęło. Każdy lekarz, który widział choćby zdjęcia Zac’a w tamtym stanie stwierdza, że było to zagrożenie życia i dobrze, że odstawiłam antybiotyk. Uffff, mądra matczyna intuicja.

Zac jest odporny, silny, zahartowany … Nie potrafiłam zrozumieć dlaczego coraz częściej miewał katar, czasem kaszel. Okropny kaszel. Jakby chciał zwymiotować wszystkie swoje wnętrzności. Wtedy poznałam TOTALNĄ BIOLOGIĘ. Dowiedziałam się, że katar to … konflikt terytorium, to coś co się zasmarkanemu nie podoba, „coś mu tu śmierdzi”…, że chore uszy to „konflikt miedzy mamą i tatą i dziecko choruje, gdy „mu wszystko uszami wychodzi” albo gdy „boli je to, co słyszy”… czyli kłótnie? oj tak, to by się zgadzało… Na pierwszych testowych zajęciach w Naturalnym Centrum Zdrowia postanowiłam zrobić cały kurs. Gdy postanowiłam, wygrałam w losowaniu 50% rabatu na ten kurs. Los wiedział co robi. Teraz chętnie dzielę się tą wiedzą i wysyłam do Czarodziejki Doroty zbłąkane schorowane dusze. Ale, ale … to nie jest takie sobie „czary mary”. Jeśli tak myślicie, to faktycznie lepiej pójdźcie do tradycyjnego lekarza. Dorota jest pediatrą, który został zmuszony do szukania innych dróg pomocy ludziom, niż leki. Jej mała córka dostała alergii na antybiotyki, więc Dorota, wraz z Mężem, szukali alternatyw w leczeniu małej. POznali Totalną Biologię i kilka innych metod wprowadzania ciała w stan równowagi. Dziś mała jest już duża i pomaga Rodzicom w pracy. Ale … po kolei i nieeeco mniej chaotycznie 😉

Totalna biologia jest oparta na medycynie germańskiej. Nie znam tej dziedziny, ale być może hasło MEDYCYNA brzmi w Waszych uszach mniej tajemniczo 😉 Tak, totalna biologia to MEDYCYNA. W tej całej ROZKMINCE chodzi o to, że nasze ciało reaguje na traumy, na różne przeżycia i zapamiętuje te reakcje, żeby potem w podobnych okolicznościach, zachować się podobnie. Podam Wam kilka przykładów. Niektóre będą dużym uproszczeniem i nie dam rady wypisać tu wszystkich historii, które na swej totalnie biologicznej drodze już usłyszałam. Na przykład – chłopak umawia się ze swoją dziewczyną na lody w maju. Są to lody waniliowe z polewą truskawkową. Siedzą sobie i jedzą. Zakochana para. Podczas tego spotkania chłopak zrywa z dziewczyną, a ta zapłakana wraca do domu. Za rok w maju dostaje np. alergii na truskawki lub na mleko. Dlaczego? Jej tzw MÓZG AUTOMATYCZNY zapamiętał tamtą sytuację i skojarzył lody (na mleku) lub truskawki z traumą rozstania … Tym bardziej, że alergia to SEPARACJA …. Rzucam Wam tu hasła i zdaję sobie sprawę z tego, że brzmi to dosyć niewiarygodnie, ale czytajcie dalej proszę. Inna sytuacja – kobieta w trzecim miesiącu ciąży zostaje ugryziona przez psa. Bardzo się tego psa przestraszyła, odczuł to płód w jej brzuchu. Wiecie, że emocje mamy w ciąży mają ogromny wpływ na temperament, charakter dziecka, prawda? Niewykluczone, że w 3cim miesiącu życia lub w 3-cim roku życia dziecko dostanie np alergii na sierść psów … albo na ślinę…  Taka kolej rzeczy. Po pierwsze uspakajam – wszystkie takie „bagaże” da się odkodować. Po drugie – przechodzę do sedna …

Małe dziecko jest tak silnie związane z mamą, że wszystko co dzieje się w jej życiu 9 m-cy przed ciążą, podczas ciąży, porodu i przez pierwszy rok życia dziecka koduje mu stan zdrowia, kondycję psychofizyczną, a nawet przyszłą karierę. Czasem emocjonalny „bagaż” dziecko zabiera nie tylko mamie, ale też innym przodkom. Podobno 30% to mama, 30% to tata i po 10% babcie i dziadkowie. Jeśli więc w rodzinie są tajemnice, smutne historie czy zbrodnie, są one przekazywane z pokolenia na pokolenie, nawet jeśli nikt o nich nie mówi. Ot co! Niezłe, prawda?! I nieco przerażające… Ale spokojnie.

Wynika z tego przede wszystkim to, że dzieci tzw TRUDNE, chorowite, także te bardzo chore i umierające, niestety dźwigają problemy dorosłych. ALE da się tych złych zachowań i zdarzeń pozbyć. A to może pomóc w zwalczeniu choroby, która, według totalnej biologii, pojawia się z jakiegoś powodu. Pewnie, że dzieciaki mają też SWOJE sprawy, ale rzadziej powodują one poważne konsekwencje. Jeżeli tak się zdarza, należy z dzieckiem porozmawiać i je odkodować. Łatwo powiedzieć, prawda? Wszystko da się odkręcić. Rozmową, bliskością, komunikacją. Ważne – totalna biologia nie neguje leków …, ale skupia się na naturalnych produktach.

Gdy zamieszkałam z Carlosem, Zac z jednej strony go już kochał, ale z drugiej na pewno czuł się zagrożony. Do tej pory miał mamę tylko dla siebie. Pisząc „tylko dla siebie” mam na myśli dokładnie to. Większość czasu spędzaliśmy sami, a gdy zabierałam go do pracy… też był ze mną. Determinował wszystko. A tu nagle „jakiś obcy kolo”, chociaż fajny, włazi na jego terytorium, do tego obłapia mamusię … BUNT – katar, kaszel, „rzygać mi się chce, gdy to widzę” … Do tego mnogość spraw do omówienia, koegzystencja na małym terenie i nowa sytuacja powodowały głośne wymiany zdań pomiędzy nami – dorosłymi … Nawet nie chodzi o kłótnie, co po prostu o nowy rodzaj interakcji, pomiędzy mną i moim partnerem … Zac nie chciał tego słuchać … Reagował bólem ucha. Najpierw podchodziłam do tego ostrożnie … Że niby co … ból ucha zniknie, gdy mu opowiem przez sen (do 7-go roku życia odkodowuje się przez sen), że wszystko jest okej i że to są sprawy dorosłych i żeby wyjął ten pakiecik ze swojego plecaczka, to będzie zdrowy i wszyscy będziemy szczęśliwi …? Really? No ale, kto nie próbuje, ten nie ma i nie wie … Do gadki przez sen, dorzuciłam jeszcze masaż stóp – sprawdziłam gdzie jest refleksologiczny punkt ucisku odpowiedzialny za uszy … Zac obudził się rano i powiedział, choć nie mówi, „mamo, nie bolą mnie już uszy …”. NA PRA WDĘ. Jeszcze ciekawiej było z anginą paciorkowcową, w przypadku której dostałam receptę na antybiotyk … Od tej samej Pani Doktor …, ech… Dodała jeszcze, że ona nie zna innych metod leczenia tej choroby, a jak nie podam leku, to dziecko może mieć powikłania w postaci zapalenia mięśnia sercowego. Miałam więc ryzykować życie Zachariasza podając mu lek, zamiast najpierw spróbować wyleczyć go inaczej … Tym bardziej, że, oprócz bólu gardła i trudności z przełykaniem, czuł się dobrze. Zadziałała intuicja … Według totalnej biologii angina to nieprzełknięty kęs czyli coś co chciałam powiedzieć, ale nie powiedziałam … Dziecko chce uratować rodzica, a choroba jest tzw fazą naprawczą, gdy problem w sumie już minął … To był czas intensywnej wymiany zdań w domu 😉 A paciorkowiec? To uczucie stłamszenia … Tak właśnie się wtedy czułam … KURACJA ANTY-ANGINOWA trwała 4-5 dni – byliśmy w domu, spokojni, przytuleni. Spałam z Zachariaszem, gadałam do niego przez sen, podawałam mu zioła i łagodziłam gardło sprayem – także naturalnym. Chyba drugiej nocy nocy, po moim monologu Zac … odchrząknął … ALE JAK?! Normalnie zaczęłam szukać tej anginy na poduszce, bo brzmiało to strasznie…. Spał dobrze. Rano obudził się i pokazał, że nie boli go już gardło i że może przełykać – WOW! Pewnie, że zaczerwienienie nie zniknęło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…, ale choróbsko zrobiło odwrót. Extra! Od tamtej pory, tfu tfu, właśnie tak radzimy sobie z infekcjami.

Nie zdołam tu opowiedzieć wszystkiego. Chcę jedynie, żebyście uwierzyli w siebie. To Wasza moc. Zdrowie Waszych dzieci jest w Waszych rekach …, a raczej głowach. To, na ile otworzycie swoje serca i pozwolicie sprawom trudnym wypłynąć na światło dzienne, określa los Waszej Rodziny. To niesamowite odkrycie spowodowało, że prowadzimy nasz dom spokojnie, a gdy … hmmm… dynamicznie rozmawiamy, nasze dzieci rozumieją, że to jest OK, że dorośli mają swoje sprawy do omówienia. I tu właśnie tkwi klucz. W rozmowie. Pisanie listów do przodków lub innych osób, z którymi nie możemy porozmawiać, a przydałoby się, żeby pewne sprawy wyjaśnić, to także sposób na odkodowanie złych projekcji. Gdy dialog nie może mieć miejsca.

Ja zaczęłam uzdrawianie mojej rodziny od mojego syna. Dotarło do mnie, że dzieci chorują po to, żeby rodzice byli zdrowi. Zabierają nasz stres, nie wiedząc, że gdy chorują, stresujemy się jeszcze bardziej. Choć przynajmniej wtedy poświęcamy uwagę tylko im, a nie problematycznym pierdołom. Taki myk 😉 W każdym razie dziecko wie, że żeby rodzic mógł się nim zająć, musi być zdrowy. Mówienie uzdrawia, więc dbam o dialog z moim synem. Opowiadam mu wszystko, artykułuję problemy, wyrażam potrzeby. To działa. I nie wymawiam słów „hokus pokus” 😉

Działa tym bardziej, że mój tzw PROJEKT CEL udało się zrealizować niemal bez wpadek emocjonalnych. Czas przed zajściem w ciążę, czas ciąży, długi poród i pierwszy rok życia mojego dziecka to był najszczęśliwszy czas w moim życiu. Najpierw miałam dobrą pracę i byłam zabójczo zakochana, fruwałam wysoooooko, potem poczucie bezpieczeństwa dawał mi vlog. Rozstałam się z tatą dziecka, dzięki czemu uniknęłam konfliktów, bo na nie się z fińskim partnerem zanosiło … Miałam przyjaciół, nikt mnie w pobliżu nie irytował, nie czułam się samotna. Narodziny Z to stan najwyższej euforii i skupienie na zadaniu, więc zero rozproszenia. Zaprojektowałam mego Zachariasza na Szamana Szczęśliwości, którą już teraz obdarza świat.

Dzięki TOTALNEJ BIOLOGII z uwagą dobieram słowa … Nie mówię nikomu „Ciebie to trzeba strzelić w potylicę, żebyś coś zrobił”, bo taki strzał dla podświadomości to śmierć, a więc zagrożenie i nic dobrego … Jeśli krzyczę do Zachariasza, to tłumaczę mu czym jest to spowodowane i przepraszam jeśli przeginam … Rozmawiam, szczególnie z dziećmi, szczerze i jak równy z równym … I wiecie co? Uczę się wyrażać siebie … Dowiaduję się jak nazywać pewne stany i emocje. Należy je nazywać. Inaczej wyrośnie nam wokół stado emocjonalnych matołów, którzy w tym trudnym świecie przypłacą swoim zdrowiem i rozchwianą psychiką nasze uczuciowo-werbalne lenistwo.

7 comments

 1. Bardzo Cię lubię Lidio i szanuję, jednak taki wpis może narobić problemu wielu osobom. Angina, jeśli prawidłowo rozpoznana i rzeczywiście paciorkowcowa, może spowodować bardzo ciężkie powikłania. Nie dzieją się one zawsze, jednak potrafią być śmiertelne w skutkach. Oczywiście sama znam kilku mało kompetentnych lekarzy, którzy czasem na wyrost zalecają antybiotyki, ale to też ma swoje podłoże. Wiele kobiet Ci ufa, dlatego nie powinnaś dawać takich rad w tematach, w których nie posiadasz doświadczenia, bo dla przykładu -rodzajow angina jest kilka i w pewnych grupach wiekowych najczęściej jest ona wirusowa, a w innych bakteryjna. Czasem nie podanie antybiotyku rzeczywiście kończy się zapaleniem serduszka u dziecka, a rozsądna używanie antybiotyków mimo wszystko rzadziej kończy się ciężkimi powikłaniami. Pozdrawiam <3

  1. Hej, dzięki za komentarz. Rzadko daję rady sama z siebie. Częściej dzielę się swoimi doświadczeniami. Tu opisuję moje życie i nasze problemy. W przypadku wspomnianej anginy Zachariasza, czuł się bardzo dobrze, w ogóle „nieanginowo”, więc wiedziałam co robić. Byłam u lekarza i z lekarzem w kontakcie. Także zioła zaleciła mi osoba wykształcona medycznie, dietetycznie itp. Stan zdrowia Z polepszał się z każdą chwilą. Gdyby tak nie było, nie ryzykowałabym nic nie robiąc. Każdy rodzic ma słuchać swojej intuicji, a nie mojej. Wiem jednocześnie, że to trudne w dobie wszystkowiedzących programów w tv, poradników i lekarzy przepisujących leki na wyrost. Jak zapewne przeczytałaś, Zac jest poważnie uczulony na antybiotyki i to też, moim zdaniem, jest czymś uwarunkowane. Nie podam mu leku ryzykując jego życie, jesli lepiej reaguje na naturalne metody i spokój wokół niego. Trudno mi to wytłumaczyć. Każde dziecko jest inne.

   Mózg człowieka jest niezbadany, a totalna biologia pokazuje jak bardzo. Bardzo często coś, co jest w naszej podświadomości, ma wpływ na nasze życie, postępowanie, na zdrowie.

   Ja moim wpisem nie mogę narobić nikomu problemów. Każdy problemy stwarza sobie sam.

   Podpisano – Kowal Swojego Losu – Lidia

   link informacyjny – http://www.recallhealing.pl/o-metodzie/czym-jest-recall-healing-2/
   link do szkoleń – https://www.naturalnecentrumzdrowia.pl/

 2. Moja córka Lidia ma 15 miesięcy. Jest bardzo płaczliwa, ja płakałam przez pół ciąży miałam stany depresyjne. Nie chce by moja córka taka była. Czy da się to zmienić?

   1. Cześć! W natłoku spraw zapomniałam o komentarzu, który u Ciebie pozostawiłam. Dziś napisałam wiadomość na IG.

Leave a comment