Nie jestem wyluzowana?! Jak to?!

18 listopada 2018

Święty spokój w … święta – mission impossible?

18 listopada 2018

Magiczna sztuczka – sposób na chamstwo

18 listopada 2018

Życzliwość ponad normę, mimo wszystko i wbrew naszemu polskiemu narodowemu poczuciu sprawiedliwości – to jest mój sposób na szczęście i spokój ducha. Ani prosty, ani oczywisty. Szczególnie w praktyce. Teoria wydaje się za to całkiem przyswajalna. Sukces przychodzi z czasem.

Zdarzyło ci się kiedykolwiek na chamstwo odpowiedzieć uprzejmością? Taką bez przekąsu, bez drugiego dna i bez miliona niedopowiedzeń? Widziałeś kiedyś oczy i twarz osoby, która właśnie wylała na ciebie wiadro pomyj, a w zamian zalała ją fala ciepłego światła i zero pretensji? Można w tych oczach zobaczyć całą gamę emocji. Wszystko zależy od tego, jak bardzo masz ochotę rozbroić chama i ile masz czasu, tudzież energii, na zmarnowanie. Ona oczywiście na dłuższą metę zmarnowana nie będzie. Jednak świeżo po robocie możesz czuć wyczerpanie. Szczególnie na początku tej drogi, zanim wejdzie ci to w nawyk.

Pobaw się tą sytuacją. Sprawdź samego siebie.Tak, na początku będą to przekorne popisy przed własnym ego. Szybko okaże się, że pojawiające się uczucie zadowolenia i satysfakcji jest niczym narkotyk. Nie daje o sobie zapomnieć i sprawia czystą przyjemność nie tylko duszy, ale także ciału. Natomiast każda stresująca wymiana zdań, wszystkie nieuprzejmości, których doświadczamy, zostawiają ślad i wspomnienia. Intensywność takiej traumy zależy od tego, jak się z czasem uodparniamy i jak bardzo nas to faktycznie obchodzi. Na początku obchodzi nas bardzo. Potem coraz mniej. Wcale nie dlatego, że jest nam to faktycznie obojętne. Wręcz przeciwnie.

Czytaj dalej TUTAJ

Leave a comment