Lidia Piechota – mama, prezenterka telewizyjna, dziennikarka, blogerka – ExtreMama!

Jest Opolanką, zakochaną w Warmii, dobrze czującą się w Skandynawii. Lidia współpracuje z mediami już od liceum, kiedy w lokalnym, opolskim Radiu O’le prowadziła program dla dzieci i młodzieży „Brzdąc”. Telewizja pojawiła się w jej życiu w 2004 roku w Lublinie! Był taki czas, że Lidia mieszkała na wsi pomiędzy Lublinem a Puławami i codziennie dojeżdżała do redakcji „pekaesem”. Wtedy złapała bakcyla. Zajmowała się w lokalnej lubelskiej kablówce wszystkim – robiła kawę, realizowała newsy, trzymała światło podczas innych produkcji. Krótko później wróciła do Opola i zaczęło się!

Na początek był program młodzieżowy, potem jej autorska „Rozkminka” czyli program psychologiczny, który sama nazywa swoja autoterapią. Kiedy w 2006 roku Lidia przeprowadziła się do Olsztyna (bo tak to jakoś wyszło), została … pogodynką! Realizowała prognozy pogody w całym województwie warmińsko-mazurskim poznając okoliczne tereny i dając się zaczarować tej krainie jeszcze bardziej. Jednocześnie realizowała swój program „Rozkminka” z ekipą profesjonalistów, którym zawsze będzie wdzięczna za zdobytą wiedzę i doświadczenie. Lidia mieszkała na Warmii ponad 10 lat. W międzyczasie jeździła po Polsce, po Europie i po świecie.

W 2008 roku została prowadzącą flagowego okrętu TVP „Kawy czy herbaty?”. Miała farta, bo pracowała z Radkiem Brzózką, który otoczył ją braterską opieką. Lidia uważa, że nie była wtedy gotowa na ten „wielki świat” i chyba zawsze była zaskoczona tym nagłym angażem. Ale, jak w każdej sytuacji, przekuwała słabości w siłę i dziś z tych nauk potrafi korzystać.

Współpraca, która miała duży wpływ na telewizyjny sznyt Lidii to INPUT czyli największa na świecie konferencja mediów publicznych. W 2007 roku Lidia została najmłodszym w historii shop stewardem tej konferencji i tworzyła ją razem z najlepszymi fachowcami z całego świata podczas 2-tygodniowych telewizyjnych “wczasów” w Deutsche Welle w Berlinie. Praca polegała na oglądaniu programów telewizyjnych, omawianiu formatów, analizowaniu popytu na nie, a potem prezentacji wybranych dzieł podczas wydarzenia. Lidia miała zaszczyt reprezentować Polskę w Szwajcarii oraz Republice Południowej Afryki, a następnie prowadzić ceremonię otwarcia konferencji INPUT w Warszawie. Zdobyte wtedy doświadczenia zostały na zawsze w młodej dziennikarskiej głowie.

W 2010 roku Lidia została Ambasadorem Polskiej Turystyki z ramienia Polskiej Organizacji Turystycznej i na pokładzie Żaglowca Fryderyk Chopin promowała Polskę za granicą. Realizowała felietony, które ukazywały się na antenie „Pytania na śniadanie” w TVP2. Pokazywała Francję czy Belgię, a potem także ukochane Warmię i Mazury. Do tej krainy zawsze z przyjemnością wraca.

Zawodowo podróżowała także przy okazji realizacji programu dla TVP Polonia „Gra w miasta”. Ekipa, do której trafiła przygarnęła ją do swojej rodziny i Lidia miała możliwość rozwinąć skrzydła oraz poczuć, że naprawdę potrafi „robić telewizję”.

W 2012 roku, w Olsztynie, urodził się syn Lidii – Zac czyli Zachariasz. Był to zwrot w sposobie myślenia i podejściu do życiowych wyborów. Lidia jeszcze w czasie ciąży została vlogerką i dzieliła się swoją radością na portalu Siostra Ania. Społeczność mam, kobiet, rodziców, których wokół siebie zgromadziła do dziś śledzi losy kilkuletniego już Zac’a i energicznej mamy.

Tak narodziła się ExtreMama czyli matka, która ekstremalnie kocha swoje dziecko, a macierzyństwo jest jej ukochanym sportem ekstremalnym. Początkowo Lidia chciała pisać o sportach deskowych, które uwielbia, ale szybko okazało się, że bycie mamą jest dla niej ciekawsze niż wszystkie inne rzeczy na świecie. Dziś Lidia vloguje na swoim kanale i opisuje ważne doświadczenia na blogu ExtreMama. Jest mamą i kobietą niezwykle uważną i odważną.

Powiedzenie „Easy is boring”, które towarzyszy Lidii niemal codziennie realizowała też przy produkcji „Skoku na weekend” (dostępny na player.pl) dla TVN Meteo Active w 2014-2015 roku. Jeździła po Polsce z kilkuletnim Zachariaszem, “panem nianią” i ekipą telewizyjną, z którą nagrywała niezwykle ciepły i przydatny program turystyczny. Współpraca z TVN Meteo Active była dla Lidii pracą marzeń. Zrealizowała mnóstwo materiałów o sporcie, o aktywnych rodzicach i niemniej aktywnych dzieciach.

Lidia mama i Lidia sportsmenka to przede wszystkim kobieta. Stąd w swoim portfolio Lidia ma ciekawą współpracę z TVN Style, gdzie była prowadzącą program “Beauty Ekspert”. To doświadczenie było wyjściem ze strefy komfortu i wspaniałą szkołą nowych umiejętności dzienikarsko-prezenterkich. Program można zobaczyć na player.pl.

Najnowsza telewizyjna przygoda Lidii i jej syna Zachariasza to kanał Polsat Rodzina. Najpierw był to cykl “Macierzyństwo – mój ulubiony sport ekstremalny”, w którym Lidia dzieliła się osobistymi hostoriami ze swoijego macierzyństwa, “rozkminiając” ważne aspekty rodzicielstwa bliskości. Aktualnie Lidia realizuje nowy cykl “I blog you”, w którym spotyka się z ważnymi postaciami polskiej blogosfery.W programie “Mamma Mia” Lidia dzieli się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i zaprasza inspirujących gości ze świata parentingu.

Wydaje sie, że Lidia stąpa twardo po ziemi, choć najchętniej po niej jeździ – na deskorolce, longboardzie, rolkach, snowboardzie, a jeśli chodzi o wodną wersję deski, wybiera wakeboard. Niemalże w każdych warunkach pogodowych. Sport uprawia razem z synem i całą rodziną i to daje jej dużo pozytywnej energii każdego dnia.

Dziś Lidia bloguje i vloguje o aktywnym życiu kobiety-matki oraz o edukacji domowej. Nowe teksty publikowane są na blogu ExtreMama w poniedziałki, a nowe epizody vloga “Blisko i naprawdę” w czwartki na kanale na You Tube.Ten najnowszy rozdział na internetowej ścieżce wzbudza sporo emocji wśród odbiorców.

Lidia prowadzi także eventy i chętnie spotyka się z ludźmi. Jej MISJĄ jest przekuwanie słabości w siłę i optymistyczne motywowanie do uśmiechu każdego dnia. To działa! Niewymuszona energia i wielka miłość do życia sprawiają, że Lidia zaraża dobrym nastrojem, podnosi z ziemi i pomaga patrzeć z radością przed siebie. Niektórzy po prostu tak mają!

[efb_likebox fanpage_url=”https://facebook.com/extremama/” box_width=”350px” box_height=”550px;” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”1″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ locale=”pl_PL”]

Instagram